Vyberte stránku

Znáte ty impulzy, kdy chcete něco tvořit, napsat, ale inspirace nepřichází? A pak z ničeho nic, třeba při rozhovoru s někým Vás ťukne a začnete, ani nevíte jak, tvořit nebo psát… Úžasné! Inspirace zkrátka nikdy nejde vynutit a vždy přijde ve správnou chvíli. Často nás inspiruje něco, či někdo, u koho to vůbec neočekáváme.

Chtěla jsem napsat článek na závěr roku. Je to u mne pomalu tradice, ale stále jsem tápala, jak začít.  Za poslední dny se nahrnulo tolik událostí na závěr roku, že ta inspirace prostě přišla sama, i přes ty negativní zážitky.

Nu, tak čím začít. Máme konec starého a pomalu začátek toho nového roku, tedy období, kdy si mnoho lidí přehrává události celého roku. Zpětně se ohlížíme, kam jsme se posunuli, co se nám povedlo a co naopak ne. Kdo nám do života vstoupil a kdo odešel. Možná tohle nedělá každý… někdo jen řeší, jak se co nejlépe na závěr roku opít. Nicméně se řadím mezi ty, kteří se neohlíží proto, že by litovali, ale chtějí si jen zaktualizovat a zapřemýšlet se nad tím, kde byli a nachází se nyní. Aby věděli, kam se mohou dále posouvat. Závěr roku pro mne znamená skok do nového s novou nadějí a ještě větším elánem. Netuším, jak to máte vy ostatní, protože začít znovu se dá kdykoliv a nemusí k tomu být přelom roku, ale já už si ho takto symbolicky pojím.

Je důležité sebeuvědomění, co nám rok vzal a co naopak. Všechno má svůj smysl!

Musím podotknout, když se člověk zpětně ohlédne na své pády, své poznání, kdo do života vstoupil a kdo odešel, pak si uvědomí, kde byl a je nyní. Mne přitom vždy zahřeje příjemný pocit, že vše je, jak má být a celý rok a s ním spojené nezdary, byly tolik potřebné. Posuny a možnosti, které jsem získala, a obohatili mne. Tyto možnost s vděkem uzavírám do starého roku a nechávám jako vzpomínku i uvědomění si, kde ještě mohu být. Je dobré dělat si rekapitulaci. Hodně si člověk uvědomí s trochou seberefelexe, co vše utváří naše životy a také kdo. Být vděčný za správné lidi kolem sebe, být vděčný za sebe, umět se pochválit za to, co jsme již dokázali a věřit, že můžeme dokázat více. Důležitý je i pocit, kolik už jsme v životě prožili. Všechno tohle nás utváří do podoby, v jaké se ocitáme dnes.

Téměř ve všem je možno vidět nové možnosti, vše má nějaký svůj, třebaže skrytý, smysl a opodstatnění.

UVĚDOMĚNÍ SI TĚCHTO BODŮ MŮŽE POMOCI SE VNITŘNĚ POSOUVAT

  • Máme emoce, které nejsou zakázané a které nemůžeme skrýt, tak proč je občas neukázat? Proč je neprožít a neprojevit? I tohle potřebujeme!
  • Všichni umí soudit, mít předsudky a kritizovat, ale umíme to také u sebe? Hodnotíme i sebe, než dříve začneme u druhých? Podstatou spokojenosti je spokojenost a pochopení vlastní osoby.
  • Někdy se život obrátí naruby světelnou rychlostí. Nejdříve se vyděsíme, ale pak pochopíme, že v životě má vše smysl, pokud dovolíme ten smysl vidět a reflektovat události. Brát si z nich to podstatné a s tím se zaměřit na kvality, na které je potřeba vynaložit energii, abychom se posouvali.
  • Nastavení správného myšlení je důležité hlavně pro nás, náš niterný klid a rovnováhu. Mysl je mocná čarodějka, na to je třeba pamatovat.
  • Trpělivost je důležitá! Protože některé věci nemůžeme získat hned. Některé se budují a je důležité v té cestě vidět štěstí a nevidět ho jen v samotném cíli.

Těch bodů bych mohla rozepsat více, kolik člověka posilní a je dobré si je připomínat. Ale chci jen ještě v krátkosti sepsat pár drobností ohledně vztahů a událostí, které si zažije každý z nás, i když vždy trochu jinak. Vidět v tom špatném dobré je základem pro spokojenost. Jsou lidé, kteří jsou pro nás opravdovou zkouškou, aniž sami ví. Učí nás například trpělivosti, uvědomění, pochopení. Jsou v našem životě potřební. I když nám předají i to negativní, pokaždé nás mohou něčemu naučit, i jen tomu si říct, tak takhle v životě fungovat nechci. Nebo nás naopak nakopnout. Já tvrdím, že každý v našem životě něco znamená a má nám něco přinést. Stejně tak jako události, které se dějí, pokud v nich uvidíme možnosti, pak jsme na správné cestě.

KRÁSNÝ NOVÝ ROK VŠEM! AŤ JE ŠŤASTNĚJŠÍ, PLNÝ PŘÍLEŽITOSTÍ, LÁSKY KOLEM VÁS A RADOSTI!