Vyberte stránku

Ostravskou dominantou jsou Vítkovice, tvoří její historii i současnost. Každý je zná a každý si je vybaví, když se řekne Ostrava. Toto místo také pojí mnoho zážitků ať už kulturních, či spojených se studiem.

Ve Vítkovicích Zdeněk trávil čas hlavně jako student na Majálesích – oblíbených, studentských veselicích. Proč je podle něj oblast hlavní dominantou města Ostravy? „V minulosti bylo město převážně těžební oblastí. Říkalo se jí Ostrava černá, ale dnes už tomu dávno tak není. Dolní oblast Vítkovic, jako jedno z míst Ostravy, je mi opravdu blízké. Je to také proto, že jsem studoval technický obor na Báňské, který se zabývá úpravou a zpracováním nerostných surovin, a právě zde se nerostné suroviny upravovali.“

Zděněk, mimo jiné, dělá na Báňské projekt, spojený se recyklací. Tímto projektem se snažím podporovat čistější Ostravu. „A dělám to pro ní rád. No co jen říct, Ostrava se vám zkrátka vryje pod kůži,“ dodává. Má rád pohled na rozmanitou Ostravu ze sedla své motorky, kdy ve volném čase rád projíždí různá místa ve městě. Čisté město je důležité ve všech ohledech, proto je pěkné, že se zde utváří projekty, na kterých právě pracuje například Zdeněk…  (Zdeněk, 28 let)